Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Çevrimiçi Eğitimi Duyurusu

 

Vakfımızın da üyesi olduğu Küresel Okuryazarlık Ağı (KOZA) Projesi çerçevesinde Yuva Derneği tarafından 28-29 Nisan tarihlerinde Eko-Okullar Programı koordinatör öğretmenlerine yönelik olarak “Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Çevrimiçi Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

28 Nisan Çarşamba (13-30:17:00) ve 29 Nisan Perşembe (13:30-16:00) günlerinde gerçekleştirilecek eğitim ile ilgili kısa tanıtım metni ve programına ulaşmak için lütfen tıklayınız. Eğitime katılmak isteyen öğretmenlerimizin 21 Nisan Çarşamba 17:30’a kadar  https://zoom.us/meeting/register/tJAocu6sqzMsH9P3YwRmNDOtx-RprQ8yUJ_l linkinde yer alan  başvuru formunu doldurup göndermeleri gerekmektedir.

  • Eğitime kabul edilen katılımcıların her iki güne de tam katılım sağlaması gerekmektedir. Bu sebeple, başvuru formunu, sadece, her iki güne tam katılım sağlayabilecek öğretmenlerimizin doldurmalarını rica ederiz.
  •  Katılımcılar belirlenirken il, cinsiyet, yaş gibi başlıklarda denge sağlanmaya çalışılacak ve eğitime kabul edilen katılımcılar ile eğitim öncesinde e-posta üzerinden iletişime geçilecektir.
  • Eğitim belirli sayıda katılımcı ile gerçekleştirileceği için, sayı, belirlenen kapasiteyi aşar ise önümüzdeki dönemlerde tekrar edilecektir.