Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Küresel Eylem Günleri 18 Nisan - 28 Nisan 2023 Tarihleri Arasında Gerçekleşecek!

 

Kirliliğe Karşı Harekete Geçmek!

2023 Küresel Eylem Günleri, 5R'ler - Refuse (Reddetme), Reduse (Azaltma), Reuse (Yeniden Kullanma), Recycle (Geri Dönüştürme) ve Reporpuse (Yeniden Tasarlama) ile ilgilidir. 
 
10 gün boyunca, kirliliği azaltmak ve daha sorumlu bir şekilde tüketmek için herkesin yapabileceği 5 eylem paylaşılacaktır. FEE'nin Küresel Eylem Günleri hareketi, ne kadar küçük görünürlerse görünsünler, bireysel eylemlerin kendimizin ve Dünyamızın refahını nasıl büyük ölçüde etkileyebileceğini göstermektedir. 
 
18 Nisan - 28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Küresel Eylem Günleri'ne tüm Eko-Okullarımız davetlidir!
 
Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.
 
 
#MyActionsMatter | #GlobalActionDays | #LitterLessCampaign | #LitterLessPlus | #GAIA2030