Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Agents of Change: Young Voices for the Environment MOOC Çevrimiçi Kursumuz Yayınlanmıştır!

 

AGENTS OF CHANGE: YOUNG VOICES FOR THE ENVIRONMENT!

Erasmus+ Okul Eğitiminde Küçük Ölçekli Ortaklıklar (KA210-SCH) kapsamında 2021 yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan “Agents of Change: Young Voices for the Environment!” başlıklı ortak olarak katıldığımız proje 2021 yılında 60.000,00 Avro bütçeli hibe desteği ile kabul edilmiştir. Bu projede farklı düzeylerden öğrencileri, gençleri ve yetişkin mentorları bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Projede Türkiye, Yunanistan ve İspanya’da karşılıklı anlayışı teşvik etmek, liderlik becerilerini artırmak, öğrencileri ve gençleri kendi toplumlarında yaşadıkları çevre sorunlarıyla ilgili bir fark yaratmaya hazırlamak, yerel alanlar ve çözümler üretmek amaçlanmaktadır.

TÜRÇEV’in projedeki sorumluluğu; İkizce İlçe Milli Eğitiminin belirlediği ortaklar ve öğretmen grubuna “Teacher Training on Environmental Education” aktivitesi için yetişkinler için çevre eğitimi vermektir. Eğitim18-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında  tamamlanmıştır. Proje çalışmalarının devamı niteliğindeki toplantılar; 10-15 Ekim 2022 Yunanistan ve 20-25 Kasım 2022 tarihlerinde İspanya’da gerçekleştirilmiştir. Proje çıktısına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 
MOOC, okul müdürleri, öğretmenler, eğitimciler, öğrenciler ve diğer okul yönetimi personeli tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve ekolojik okulların oluşturulmasına yönelik ilerlemelerini izleme ve değerlendirme ve eğitimcilerin çevre eğitimini uygulamak için gerekli yeterliliklerle donatma becerilerini destekleyecektir.
 
Projemizin "Agents of Change: Young Voices for the Environment MOOC" çevrimiçi kursumuz yayınlanmış olup 31 Ekim 2023'de kurs süresi bitecektir. Kurs için tıklayınız.