Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve TÜRÇEV'in 30. Kuruluş Yılı Kapsamında Öykü Yarışması Düzenleniyor!

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında çevre eğitiminin önemini, TÜRÇEV'in toplumsal görünürlüğünü ve kamusal farkındalığını artırmak, insanların çevre ile olan ilişkisini vurgulamak ve çevrenin korunmasına dikkat çekmek amacıyla öykü yarışması düzenlenmektedir.
 
Öykü yarışmasının teması insan ve Çevre İlişkileri olup, 18 yaş ve üzeri herkes yarışmaya katılabilir.
 
Öykü Yarışması Şartnamesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 
Başvuru, adayın kendisi tarafından ankara@turcev.org.tr e-posta adresine (konu olarak "Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve TÜRÇEV 30. Yıl Etkinlikleri Öykü Yarışması - Rumuz" yazılması gerekmektedir)  30 Eylül 2023 saat 23:00’a kadar gönderilmelidir.