Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


FEE Öğretmen Ödülü Başvuruları Başladı !

 
 
 
 FEE ÖĞRETMEN ÖDÜLLERİ BAŞVURULARI AÇILDI!
 
Bu yıl ikinci kez alınan başvurular kapsamında Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (Foundation for Environmental Education-FEE), okullarında ve yaşadıkları toplumda sürdürülebilir kalkınma için eğitimi teşvik eden ve katkıda bulunan öğretmenlerin çabalarını öne çıkarmayı amaçlıyor.  
 
Söz konusu ödül kapsamında, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini vurgulamak, başarılarını kutlamak ve ilham verici hikayelerin yaygınlaşmasını sağlamak hedefleniyor. 
 
Başvurular, yarışma kapsamında birkaç öğretmenin ödüllendirilmesi için değil, öğretmenlerin emek, çaba ve her gün öğrenciler-toplum üzerinde gerçekleştirdikleri etkinin fark edilmesi ve öne çıkarılması amacıyla alınıyor.    
 
 
Başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:
 
- Öğretmenin aktif olarak en az 5 yıldır Eko-Okullar Programı koordinatör öğretmeni olarak görev yapıyor olması
 
- Öğretmenin görev aldığı okulun Yeşil Bayraklı bir Eko-Okul olması
 
- Başvurunun İngilizce yapılması
 
 
Detaylar, değerlendirme süreci ve başvuru formu için tıklayınız.
 
Son başvuru tarihi 22 Nisan 2024 Pazartesi (Dünya-Yeryüzü Günü) olup sonuçlar 5 Haziran 2024 Çarşamba (Dünya Çevre Günü) açıklanacaktır. 
 
 
Tüm katılımcı öğretmenlerimize başarılar dileriz.