Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Ankara Eko-Okulları 10.Resim Ve Fotoğraf Sergisi 2-3 Nisan Tarihlerinde Gerçekleştirildi!

 

Bu yıl 10.su düzenlenen Ankara Eko-Okulları Resim ve Fotoğraf sergisi 2 Nisan 2024 Salı günü Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde açıldı.

38 Eko-Okuldan 200’den fazla çalışmanın sergilendiği etkinliğe, Turizm Eski Bakanı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Abdulkadir Ateş, Genel Müdür Almıla Kından Cebbari, Program Ulusal Koordinatörü Aynur Çimenci, Program Asistanı Çiğdem Tunalı, Ankara Eko-Okulları İl Koordinatörü Nazik Betül Aydoğan ile onlarca çevre gönüllüsü öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

Serginin açılışını gerçekleştiren Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Abdulkadir Ateş “Türkiye Çevre Eğitim Vakfı olarak kurulduğumuz 1993 yılından bu yana tüm etkinliklerimizi çocuklara daha iyi bir Dünya bırakabilmek amacıyla gerçekleştirdik. Okullara yönelik eğitim programlarımızdan Eko-Okullar Programı kapsamında da okul etkinlikleri gerçekleştirirken yapılanların sadece okulda sınırlı kalmaması gerektiğine inandık ve daha geniş bir çevre farkındalığı için toplu Eko-Okul etkinliklerine de ayrı bir önem verdik. Geleneksel hale gelen Ankara Eko-Okulları Resim ve Fotoğraf Sergimiz bu çalışmalardan bir tanesi ve Sergimizin 10. sunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sergi Cumhuriyetimizin 100. Yılına denk gelmesi sebebi ile bizler için ayrı bir önem arz ediyor. Umarım hem Cumhuriyetimiz nice yüzyıllar görür hem de çocuklar ahenk ve mutluluk içerisinde yaşadıkları bir çevrede büyürler.” dedi.   

Her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilen Ankara Eko-Okulları Resim ve Fotoğraf Sergisi, çevre konusunda gönüllü çalışan öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek, öğrencilerin çevreye bakış açısını yansıtmakta ve farkındalığın artmasını sağlamaktadır.

 

Teması “Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Çocuk Gözü İle Çevre” olan sergi 2-3 Nisan tarihleri boyunca doğa ve sanat severlerin ziyaretine sunulmuştur.

SERGİ KATILIMCISI OKULLAR: 

 1. ANKARA EĞİTİM KURUMLARI DOKTORLAR KOLEJİ İLKOKULU
 2. ANKARA YAŞAMKENT UĞUR OKULLARI
 3. BAĞLICA ANAOKULU
 4. BAHÇEŞEHİR KOLEJİ DR. BURHAN KARA ORTAOKULU
 5. BEŞTEPE KOLEJİ ORTAOKULU
 6. ÇANILLI ORTAOKULU
 7. DOĞUKENT YÖNDER OKULLARI
 8. DUMLUPINAR İLKOKULU
 9. HAMDULLAH SUPHİ İLKOKULU
 10. HAZIRLIK KOLEJİ
 11. İDV ANKARA ÖZEL BİLKENT LABORATUAR İLKOKULU
 12. KEZBAN MERCAN ANAOKULU
 13. MAYA OKULLARI İNCEK YERLEŞKESİ
 14. MAYA OKULLARI ORAN YERLEŞKESİ
 15. MEV GÖKKUŞAĞI ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU
 16. ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL ANKARA İLKOKULU
 17. ODTÜ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL ANKARA ORTAOKULU
 18. ONUR KOLEJİ
 19. OVACIK SINAV KOLEJİ
 20. ÖZEL ANKARA ABC İLKOKULU
 21. ÖZEL ANKARA ABC ORTAOKULU
 22. ÖZEL ANKARA ZAFER ORTAOKULU
 23. ÖZEL ARI İLKOKULU
 24. ÖZEL ARI ORTAOKULU
 25. ÖZEL ATAEL KOLEJİ İLKOKULU
 26. ÖZEL ATAEL KOLEJİ ORTAOKULU
 27. ÖZEL MAVİ LADİN ANAOKULU
 28. ÖZEL SELÇUKLU KOLEJİ ORTAOKULU
 29. ÖZEL TEMA KOLEJİ İLKOKULU BAĞLICA KAMPÜSÜ
 30. SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ANAOKULU
 31. ŞEHİT CÜNEYT SERTEL ANAOKULU
 32. ŞEHİT MEHMET GÜNENÇ ANAOKULU
 33. TED ANKARA KOLEJİ VAKFI ÖZEL ANAOKULU
 34. TEMA KOLEJİ BALGAT KAMPÜSÜ
 35. UĞUR OKULLARI BALGAT KAMPÜSÜ
 36. YENİMAHALLE BİLİM VE SANAT MERKEZİ
 37. YENİMAHALLE KAMPÜS KOLEJİ
 38. YÜKSELEN KOLEJİ ANAOKULU