Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


II. Dönem Sonu Raporlarının Sisteme Yüklenmesi İçin Son Gün 21 Haziran 2024 !

 
II. dönem sonu raporlarının Eko-Okullar internet sayfasında yer alan okul profillerine (www.ekookullar.org.tr) yüklenmesi için son tarih 21 Haziran Cuma günü saat 17:30dur. Her okulun (yeşil bayrak ödülüne hak kazanan okullar da dahil olmak üzere kayıtlı tüm okullar) okul e-postası ve şifresiyle sayfada yer alan okul hesaplarına giriş yapıp "II.dönem raporu" bölümüne raporlarını yüklemesi gerekmektedir.
 
Not I: Dönem sonu raporunun içeriği çalışılan konu ile ilgili yapılan etkinliklerin açıklamalarını (hangi etkinlik, ne zaman, hangi yaş grupları tarafından, sonuçları vb.) ve fotoğraflarını kapsamalıdır.
 
Not II: Dönem sonu raporlarında yapılan her etkinliğin en az bir fotoğrafı olmalı, yüklenecek belge "word" ya da "pdf" dosyası olarak yüklenmeli ve dosya boyutu en fazla 4 mb olmalıdır.
 
Not III: 21 Haziran saat 17:30'dan sonra sistem kapanacak ve bu tarihe kadar belgelerini yüklemeyen okulların raporları eksik olarak işlenecektir. Raporları eksik olan okulların Yeşil Bayrak başvuruları kabul edilmemektedir.
 
Not IV: Belgelerinizin altında kum saati işareti olması, belgenin sizler tarafından başarı ile yüklendiği anlamına gelmektedir. Belgeler detaylı bir şekilde incelendiğinden ötürü, okullar tarafından yüklenen her belge yüklenildiği anda onaylanamamaktadır. Bu bağlamda belgesinin altında kum saati işareti gören öğretmenlerimizin telaşlanmamalarını rica ederiz. Altında kum saati işareti olan belgeler en geç 1 ay içerisinde incelenecektir.