Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Eko-Okullar Programı & Brisa Akademi İş Birliğiyle Hazırlanan Eğitim Videoları Yayında!

 

2023-2024 eğitim dönemi boyunca Brisa Akademi ile işbrilği çerçevesinde yapılan görüşmeler sonucunda, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik "Sürdürülebilirlik" konusunda eğitim videoları hazırlanması kararı alınmıştır. Bu kapsamda Brisa Akademi tarafından hazırlanan ve içerikleri Eko-Okullar Programı Ulusal Koordinasyonu tarafından düzenlenen eğitim videoları 25 Haziran tarihi itibariyle yayınlanmaya başlamıştır.

"Turnaların Koruyucusu Leyla", "Atık ve Geri Dönüşüm", "Tüketim Alışkanlıkları", "Döngüsel Ekonomi", "Su Kaynaklarının Korunması" konu başıklarında hazırlanan eğitim videolarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Öğretmenlerimizin 2024-2025 eğitim dönemi itibariyle eğitim videolarını öğrencileri ile paylaşmasını temenni ederiz.