Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


2016-2017

2016-2017

Toyota (www.toyotafund.eu) destekli Büyük Bitki Araştırması Projesi  2016-2017 eğitim döneminde başarılı bir şekilde yürütülmüş olup yıl içerisinde yapılan etkinliklere https://exposure.co/ linkinden ulaşabilirsiniz. Projenin 2016-2017 eğitim dönemi ile ilgili özet bilgiler aşağıdadır.

  • Projede, biyolojik çeşitlilik kapsamında okul bahçesi ve çevresinde yer alan bitki ve hayvan türleri (flora-fauna)üzerinde yoğunlaşılacaktır.
  • Proje sürecinde öğretmen ve öğrencilere incelenecek türler gönderilecek ve katılımcı okullardan belirtilen türler üzerinde yoğunlaşmaları istenilecektir.
  • 2016-2017 eğitim-öğretim yılında projeye sadece 7-8-9. yaşlar  dahil olacaktır. Bu kapsamda 7-8-9 yaş grubunun okulları dışındaki okulların katılım formu göndermemelerini rica ederiz.

Ø  7-8 yaş, düşünürler

Ø  8-9 yaş, koleksiyoncular

  • Projeye dahil olan okulların sorumlulukları:

Ø  Ulusal düzeyde kayıt olmak

Ø  Çalışmalara tüm okul ve çevresini dahil etmek, birbirleriyle bağlantılı aktiviteler yapmak

Ø  Okul ve çevresinde konu ile ilgili kampanya oluşturmak, çalışmaları takip edip ulusal koordinasyona etkinlik fotoğrafları ile beraber göndermek

Ø  Biyolojik çeşitliliği korumak için çözüm önerileri bulup harekete geçmek

  • Proje kapsamında, okullara önceki projelerdeki gibi bir maddi katkı sağlanmayacaktır.