Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


2018-2019

2018-2019
 
Toyota destekli Büyük Bitki Araştırma Projesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da ülkemizden 115 Eko-Okuldan 5-6-7 yaş grubu öğrencilerin  katılımı ile devam etmiştir. 
 
  • Projeye dahil olan okulların sorumlulukları:

* Ulusal düzeyde kayıt olmak

Çalışmalara tüm okul ve çevresini dahil etmek, birbirleriyle bağlantılı aktiviteler yapmak

* Okul ve çevresinde konu ile ilgili kampanya oluşturmak, çalışmaları takip edip ulusal koordinasyona etkinlik fotoğrafları ile beraber göndermek

* Biyolojik çeşitliliği korumak için çözüm önerileri bulup harekete geçmek
 
 
2018-2019 eğitim döneminde Türkiye'de 115 Eko-Okulumuz Toyota Büyük Bitki Araştırma Projesine kayıt yaptırarak çalışmalarını tamamlamıştır. 5-6 Yaş (gözlemciler)  ve 6-7 Yaş(kaşifler)  tür kartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yıl içerisinde okullarımızın yaptıkları etkinliklere https://turkey.exposure.co/ linkinden ulaşabilirsiniz.