Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Trash Hack - Atıkla Mücadele Kampanyası

 

FEE, UNESCO ASPnet Ağı (UNESCO Kardeş Okullar Ağı) ile işbirliği yaparak çöp, atık yönetimi ve daha geniş kapsamda sürdürülebilir kalkınma konularında okulları harekete geçirmeyi amaçlayan yeni bir kampanya  (Atıkla Mücadele Kampanyası-Trash Hack Campaign) başlattı.

#EkoOkullarAktifKalıyor #EcoSchoolsStayActive hareketinin ikinci teması olarak belirlenen Kampanya hakkında Türkçe detaylı bilgi için lütfen tıklayın. İngilizce detaylı bilgi için https://www.ecoschools.global/trash-hack-ideas linkini ziyaret edebilirsiniz.

 
Kampanya, 29 Ocak günü Türkiye saati ile 15:30-17:00 arasında UNESCO temsilcilerinin de katılacağı bir çevrimiçi seminer ile öğrenciler, öğretmenler ve ulusal koordinatörlere tanıtılacak, etkinlik rehberi, örnek çalışmalar ve kampanya detayları paylaşılacaktır. Seminere katılmak için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.