Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Küresel Eylem Günleri 2024 Yılı Kampanyası


Sürdürülebilir bir gelecek için Dünya’nın dört bir yanındaki okulları etkili işbirlikleri amacıyla bir araya getiren 10 günlük FEE Küresel Eylem Günleri Kampanyası'nın 2024 yılı etabı başladı.

Çevresini pozitif yönde dönüştürmeyi amaçlayan bu küresel kampanyanın detayları:

Bu benzersiz kampanya, tüm insanlar açısından iklim konusunda gerçekçi değişimler yaratmak için önemli bir şans. Ve işte FEE Küresel Eylem Günleri 2024’ün bir parçası olmak için sebepler:

  • Küresel ilişki: Geçtiğimiz yıl 80’den fazla ülkeden 217,300 katılımcı Küresel Eylem Günleri’nde yer aldı ve 2024 yılında bu sayının daha da artması bekleniyor!
  • Etkili girişimler: İklim eylemi, atık - kirlilik azaltımı ve biyoçeşitliliği koruma konularında değerlendirilebilir-ölçülebilir etkiler. Yerelde gerçekleştireceğiniz eylemler küresel anlamda pozitif değişime katkı sağlayacaktır. 
  • Esnek lokasyon: Okulda, sahilde ya da herhangi bir yerde- Nerede olursanız olun, katılabilirsiniz. 

Nasıl Kayıt Olacaksınız:

Her geçen yıl daha da büyüyen bu küresel harekete katılmak için katılım linkini tıklayabilirsiniz: https://www.fee.global/global-action-days-2024.  

Tüm katılımcılar bu 10 günlük kampanya boyunca  öğrencileriyle, arkadaşlarıyla ya da aileleriyle günlük yapılabilecekleri etkinlik ve eylemleri içeren belgelere aşağıdan ulaşabilir.

  • Küresel Eylem Günleri - 2024 Açıklama dosyasına ulaşmak için tıklayınız.
  • Küresel Eylem Günleri - 2024 Eğitimci destek notlarına ulaşmak için tıklayınız.

Yaygınlaştırın:

Kampayaya kaydınızı gerçekleştirdikten sonra lütfen FEE Küresel Eylem Günleri 2024’e katıldığınız haberini çevrenize duyurun. Çünkü ne kadar kalabalıksak o kadar etkili!

Sorularınız ve daha fazla bilgi için ekookullar@turcev.org.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İklime adapte olma konusundaki heves ve gayretiniz için teşekkür ederiz.