Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


ATIK PİL TOPLAMA
Okul : İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA BÜYÜKÇEKMECE KAMPÜSÜ KREŞ VE ANAOKULU

Etkinlik Konusu : Çöp-Atık & Geri Dönüşüm

ÖĞRENCİLERİMİZİ KULLANILMIŞ ATIK PİLLERİ TOPLAMALARINA TEŞVİK ETMEK AMACIYLA "TAP DERNEĞİ" İLE İLETİŞİME GEÇİLEREK OKULUMZA ÇAĞIRILDI. ÖĞRENCİLERİMİZ TAP DERNEĞİ GENEL SEKRETERİ ÇEVRE MÜHENDİSİ NESLİHAN BOYACILAR IN ANLATIMIYLA ÇEVRE KONUSUNDA BİLGİLER EDİNDİLER.DERNEK TARAFINDAN DAĞITILAN ATIK PİL TOPLAMA KUTULARI SAYESİNDE DAVRANIŞ KAZANMA ALIŞKANLIĞINA TEŞVİK EDİLDİ.AYRIŞTIRARAK TOPLAYAN ÇEVREYE DUYARLI ÖĞRECİLER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ.DEVAMLILIĞI OLAN BU PROJEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ.