Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


ÇEVRENE BİR BAK
Okul : ALİ KUŞÇU İLKOKULU

Etkinlik Konusu : Çöp-Atık & Geri Dönüşüm

Eko- Okul panomuza çizelge astı.Öğrencilerimizden okul bahçesi ve bölümlerinde gördükleri atıkları alıp çöp kutularına ve cinsine göre geri dönüşüm kumbaralarına atmalarını istedik. Attıkları her atık için listeye yazdıkları isimlerinin karşısına bir yıldız ya da gülen yüz çizmelerini istedik. Bir haftalık süre sonunda listede adı bulunan her öğrenci adına " çevre Dostu " kokartı hazırladık. Önce panomuzda sergiledik sonra kendilerine ilettik. Kokartları yakalarında bir süre taşıdılar.