Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Çevre Günü Etkinliği
Okul : YENİŞEHİR BELEDİYESİ ANAOKULU

Etkinlik Konusu : Çöp-Atık & Geri Dönüşüm

Sürdürülebilir bir dünya için öğrencilerimizin çevre konusunda bilinçli bireyler yetişmesi amacıyla çevre günü etkinlikleri kapsamında en çok atık pil toplayarak dereceye giren sınıfımızı sinema ile ödüllendirdik. Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri tarafından 10 sınıf 275 öğrencinin katıldığı “ Çevreci Çocuk” adlı tiyatral eğitim yapılmıştır. Tema temsilcileri 92 öğrencimize hikaye anlatımı ve drama etkinliği ile“Doğaya Karşı Duyarlılık” konusunu işlemiştir.