Eko-Okullara Hoşgeldiniz

Eko-Okullar Nedir ?

Eko-Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve orta okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

Üye Girişi (Mevcut Üyeler İçin)

Şifrenizi mi unuttunuz ?

Üye değil misiniz?

Siz de okulunuzu internet sitemize üye yaparak Eko-Okullar Programı'na dahil edebilir, okulunuz için Yeşil Bayrak almaya hak kazanabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


ÖĞRENCİ ÇEVRE ETKİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI
Okul : ÖZEL GÜRÇAĞ ORTAOKULU

Etkinlik Konusu : Enerji

Özel Gürçağ Okulları olarak 28-29 Mart 2019 tarihlerinde Ankara Eko Okullarını kapsayan ÖĞRENCİ ÇEVRE ETKİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI düzenlenmiştir. Çalıştayda enerji, su, geri dönüşüm, sokak hayvanları ve sağlıklı beslenme konuları ele alınmıştır. Çalıştayın sabah oturumlarında öğrencilere akademik bilgiler verilirken öğleden sonraki oturumlarında uygulamalı atölye çalışmaları yapılmıştır. Bir çok okulun katlımı ile gerçekleştirilen çalıştay sonuçları basın bildirisi olarak yayınlanmıştır.